شرکت تعاونی کشت و صنعت حمید تفرش

آزمایش آب خاک

water-test-tube_0
Soil-Test-2-

شرکت برای ارائه مشاوره در خصوص کاشت محصولات کشاورزی نیاز به اطلاعاتی دارد از جمله خاک و آب .

همچنین کشاورزان محترم نیز می بایست برای کشاورزی سودآور از وضعیت خاک و آب خود مطلع باشند که این موضوع کمک شایانی به نحوه تصمیم گیری آنها در خصوص نوع محصول زراعی و نحوه ی آبیاری و تقویت خاک و… می شود .

برای آزمایشات خاک و آب کشاوزان می بایست نمونه های مورد نیاز را در اختیار آزمایشگاه های شرکت قرار دهند و یا در صورتی که کشاورزان محترم در خصوص نمونه برداری با مشکل مواجهه هستند کارشناسان شرکت با دریافت هزینه در زمین کشاورزی حضور پیدا می کنند و نمونه برداری های لازم را انجام می دهند . آزمایش آب و خاک

انجام آزمایشات میکروبی بر پایه شاخص های آلودگی آب بویژه کلی فرم ها استوار است و نوع محیطهای کشت منطبق بر نیازهای آنها می باشد ومشاهده کلی فرم ها وجود آلودگی انسانی و حیوانی را تائید می نماید .
عوامل متعددی نظیر یکپارچه سازی اراضی –اصلاح روش آبیاری – استفاده از بذر های اصلاح شده – کنترل آفات و بیماری بلاخره ماشین آلات هریک سهم قابل توجهی در افزایش تولید موثر می باشد مصرف بهینه کود در این مجموعه از مهمترین عوامل افزایش عملکرد و ارتقا سطح سلامت جامعه است وآزمون خاک یکی از ساده ترین راههای ارزیابی حاصلخیزی خاک می باشد.
اولین گام در حاصلخیزی خاک و ارایه توصیه کودی نمونه برداری از خاک است دقت در نمونه برداری از مهمترین و اصلی ترین مباحث آزمون خاک می باشد به عبارت دیگر بایستی نمونه ای خوب و واقعی گرفت تا بتوان توصیه ای مطلوب ارائه کرد در منابع علمی اهمیت این مرحله آزمون خاک آن گونه جلوه داده شده است که حتی آن را مهمتر از نتایج تجزیه خاک و انتخاب عصاره گیر می دانند چون در صورت تهیه نمونه ای نامناسب انجام بقیه مراحل کاری بیهوده است بنابراین رعایت مبا نی نمونه برداری ضروری است .